Loading...

Smile

muzyczny singiel

Smile, music single


Smile - podcast
3:08

UTWÓR

Piosenka "Smile" powstała bardzo spontanicznie. Podczas corocznych porządków w styczniu tego roku znalazłem w swoim archiwum szkic muzyczny, który nagrałem dawno temu. Po wysłuchaniu pomyślałem, że może to być całkiem fajny motyw do piosenki. Napisałem więc kilka słów, które przyszły mi do głowy i zaśpiewałem do muzyki.

SŁOWA

Piosenka w prostych słowach podkreśla dobrą stronę ludzkiej natury. Często nie trzeba zbyt wiele, aby zmienić czyjeś życie na lepsze, pomóc w potrzebie, wywołać uśmiech. Nawet jeśli trwa to tylko chwilę.

BRZMIENIE

Pod koniec lat 90-tych tworzyłem muzykę używajac m.in. modułu dźwiękowego Mr Rack firmy Ensoniq. Aby zachować choć trochę oryginalnego brzmienia tego instrumentu w miksie, pozostawiłem część aranżacji z tamtego okresu i nagrałem resztę ponownie w podobnym kolorycie, dodając także linię wokalną. Dzięki temu utwór łączy w sobie elementy z przeszłości i teraźniejszości mojej muzyki. Cała produkcja została wykonana przeze mnie w moim studio kompozytorskim. Choć nie jestem piosenkarzem na co dzień, może znajdziecie w piosence fajną nutę.

REALIZACJA

© ℗ 2022 Jurek Jagoda - muzyka i słowa, wokal, produkcja studyjna; Marcin Bociński - mastering / konsultacja;

POSŁUCHAJ · DOŁĄCZ


PROJEKTY

albumy | single

logo

MUZYKA | O STRONIE | KONTAKT