Loading...

BIO

INFO


 


Jurek

Jurek Jagoda - urodzony w Polsce. Muzyk i kompozytor. Wśród jego prac są również projekty wizualne i związane z aranżacją różnych przestrzeni, w tym scenicznych. Aktualnie tworzy w Warszawie i Trójmieście.

Muzyka

Muzyczną przygodę Jurek rozpoczął już jako dziecko. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku w klasie fortepianu. Reszta to jego pasja, która zostanie z nim na całe życie. W okresie licealnym i studiów wyższych samodzielnie pracuje nad techniką muzyczną grając na pianinie i gitarze oraz pisze własne kompozycje. Jest także autorem muzyki do tekstów i dostarczał różne podkłady muzyczne do reklam. Wśród jego oryginalnych prac muzycznych znajdują się obecnie albumy solowe, single i projekty na trio jazzowe.

Płyta Songs Without Words znalazła się w rankingu „Albumy Roku 2010” brytyjskiego magazynu jazzowego Jazzwise. Utwór „If Only I Could Tell You” z tego albumu dołączył również do kompilacji „For Jazz Audio Fans Only vol. 4” japońskiego dziennikarza muzycznego Yasukuniego Terashimy.

Jurek kontynuuje swoją muzyczną pasję jako kompozytor i instrumentalista. Kolejne projekty są w opracowaniu.

Po drodze

W liceum, jego szerokie zainteresowania związane także ze scenografią i architekturą kierują go na inną ścieżkę formalnej edukacji. Jurek pobiera lekcje malarstwa i rysunku, następnie studiuje architekturę. W latach uniwersyteckich, a także w późniejszej pracy zawodowej, bardziej interesuje się dziedziną kreatywną niż inżynierską. Eksploruje życie jako asystent scenografa w Operze Narodowej w Warszawie, współpracuje z audiowizualnymi studiami produkcji jako grafik. Podejmuje również wyzwania jako autor projekcji teatralnych i fotograf. Doświadczenie Jurka obejmuje również trzyletnią pracę w wielokulturowym środowisku dla agencji eventowych z siedzibami w Dubaju i Londynie. Wśród jego indywidualnych projektów były także wystawy muzealne i wnętrza komercyjne.

Kierunek

Z biegiem czasu dedykuje swoje życie największej pasji jaką jest tworzenie muzyki. Ponadto interesuje się wizualnym opowiadaniem historii, filmem i fotografią. Projekty muzyczne dopełnia własnymi grafikami, zdjęciami lub innymi elementami wizualnymi. Zarówno umiejętności muzyczne, estetyczne, jak i techniczne pomagają mu skuteczniej komunikować się i widzieć większą perspektywę w procesie tworzenia.

Przykładowe prace znajdują się na stronie www.jurekjagoda.comlogo

PORTFOLIO | ENGLISH