Loading...

BIO

INFO


 


Jurek

Jurek Jagoda - urodzony w Polsce. Muzyk, kompozytor, autor. Twórca własnej muzyki i form wizualnych. Aktualnie tworzy w Warszawie i Trójmieście.

Muzyka

Muzyczną przygodę Jurek rozpoczął już w dzieciństwie. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku w klasie fortepianu. Reszta to jego pasja, która zostanie z nim na całe życie. W okresie licealnym i studiów wyższych samodzielnie pracuje nad techniką muzyczną grając na pianinie i gitarze oraz pisze własne kompozycje. Jest także autorem muzyki do tekstów ( także własnych ). Wśród jego aktualnie dostępnych prac muzycznych są projekty na fortepianowe trio jazzowe, solowe wykonania, aranżacje na różne instrumenty, muzyka do obrazu i piosenki.

Płyta "Songs Without Words" znalazła się w rankingu „Albumy Roku 2010” brytyjskiego magazynu jazzowego Jazzwise. Utwór „If Only I Could Tell You” z tego albumu dołączył również do kompilacji „For Jazz Audio Fans Only vol. 4” japońskiego dziennikarza muzycznego Yasukuniego Terashimy. Do polskiego miesięcznika jazzowego Jazz Forum (03.10) dołączona została także płyta CD zawierająca kompilację nagrań studyjnych i występów na żywo z jego trio.

Po drodze

W liceum, jego szerokie zainteresowania związane także ze scenografią i architekturą kierują go na inną ścieżkę formalnej edukacji. Jurek pobiera lekcje malarstwa i rysunku, następnie studiuje architekturę. W latach uniwersyteckich, a także w późniejszej pracy zawodowej, bardziej interesuje się dziedziną kreatywną niż inżynierską. Zdobywa doświadczenie jako asystent scenografa w Operze Narodowej w Warszawie, współpracuje z audiowizualnymi studiami jako swego rodzaju jednostka wielozadaniowa ( grafika, muzyka, foto / video ). Kilka lat prowadzi własne kreatywne studio. Doświadczenie Jurka obejmuje również trzyletnią pracę w wielokulturowym środowisku dla agencji eventowych z siedzibami w Dubaju i Londynie. Wśród jego projektów można znaleźć wystawy muzealne, wnętrza komercyjne czy aranżacje scen do wydarzeń i różne projekty dla odbiorców prywatnych.

Kierunek

Z czasem, życie osobiste i odkrywanie siebie na nowo ukształtowują ścieżkę jego dalszej działalności. Skupia się na własnych projektach muzycznych. Dodatkowo interesuje się wizualnym storytellingiem i filmem. Projekty muzyczne uzupełnia własnymi zdjęciami, grafiką lub wideo. Zarówno umiejętności muzyczne, estetyczne jak i techniczne pomagają mu dostrzec szerszą perspektywę w procesie twórczym.

Przykładowe prace znajdują się na stronie www.jurekjagoda.com

 logo

MUZYKA | O STRONIE | ENGLISH