Loading...

BIO

INFO


 


Jurek

Jurek Jagoda - urodzony w Polsce. Muzyk, kompozytor, autor. Twórca własnej muzyki i projektów wizualnych. Aktualnie tworzy w Warszawie i Trójmieście.

Muzyka

Muzyczną przygodę Jurek rozpoczął już jako dziecko. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku w klasie fortepianu. Reszta to jego pasja, która zostanie z nim na całe życie. W okresie licealnym i studiów wyższych samodzielnie pracuje nad techniką muzyczną grając na pianinie i gitarze oraz pisze własne kompozycje. Jest także autorem muzyki do tekstów ( także własnych ). Wśród jego aktualnie dostępnych prac muzycznych są projekty na fortepianowe trio jazzowe, solowe wykonania, aranżacje na różne instrumenty, muzyka do obrazu, piosenki.

Płyta "Songs Without Words" znalazła się w rankingu „Albumy Roku 2010” brytyjskiego magazynu jazzowego Jazzwise. Utwór „If Only I Could Tell You” z tego albumu dołączył również do kompilacji „For Jazz Audio Fans Only vol. 4” japońskiego dziennikarza muzycznego Yasukuniego Terashimy.

Jurek kontynuuje swoją muzyczną pasję jako kompozytor i instrumentalista. Kolejne projekty są w opracowaniu.

Po drodze

W liceum, jego szerokie zainteresowania związane także ze scenografią i architekturą kierują go na inną ścieżkę formalnej edukacji. Jurek pobiera lekcje malarstwa i rysunku, następnie studiuje architekturę. W latach uniwersyteckich, a także w późniejszej pracy zawodowej, bardziej interesuje się dziedziną kreatywną niż inżynierską. Eksploruje życie jako asystent scenografa w Operze Narodowej w Warszawie, współpracuje z audiowizualnymi studiami jako swego rodzaju jednostka wielozadaniowa ( grafika, muzyka, foto / video ). Doświadczenie Jurka obejmuje również trzyletnią pracę w wielokulturowym środowisku dla agencji eventowych z siedzibami w Dubaju i Londynie. Wśród jego projektów można znaleźć także wystawy muzealne i wnętrza komercyjne czy aranżacje scen do wydarzeń.

Kierunek

Z biegiem czasu dedykuje swoje życie największej pasji jaką jest tworzenie muzyki. Ponadto interesuje się opowiadaniem wizualnym i filmem. Projekty muzyczne dopełnia własnymi zdjęciami, grafikami czy wideo. Zarówno umiejętności muzyczne, estetyczne, jak i techniczne pomagają mu skuteczniej komunikować się i widzieć większą perspektywę w procesie tworzenia.

Przykładowe prace znajdują się na stronie www.jurekjagoda.com

 logo

PORTFOLIO | ENGLISH