Loading...

BIO

INFO


 


Jurek

Jurek Jagoda - urodzony w Polsce. Muzyk, kompozytor, autor. Twórca własnej muzyki i form wizualnych, architekt. Aktualnie tworzy w Warszawie i Trójmieście.

Muzyka

Muzyczną przygodę Jurek rozpoczął już w dzieciństwie. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku w klasie fortepianu. Reszta to jego pasja, która zostanie z nim na całe życie. W okresie licealnym i studiów wyższych samodzielnie pracuje nad techniką muzyczną grając na pianinie i gitarze oraz pisze własne kompozycje i teksty. Wśród aktualnie dostępnych prac muzycznych Jurka są projekty na trio jazzowe z fortepianem, solowe wykonania, aranżacje na różne instrumenty, muzyka do obrazu i piosenki.

Płyta "Songs Without Words" znalazła się w rankingu „Albumy Roku 2010” brytyjskiego magazynu jazzowego Jazzwise. Utwór „If Only I Could Tell You” z tego albumu dołączył również do kompilacji „For Jazz Audio Fans Only vol. 4” tworzona przez japońskiego dziennikarza muzycznego Yasukuniego Terashima. Do polskiego miesięcznika jazzowego Jazz Forum (03.10) dołączona została także płyta CD, która zawiera kompilację nagrań studyjnych i występów na żywo z jego trio.

Po drodze

W liceum, oprócz muzyki, szerokie zainteresowania związane m.in. z kreacją przestrzeni kierują go na inną ścieżkę formalnej edukacji. Owocuje to dyplomem na wydziale architektury Politechniki Gdańskiej.

W latach uniwersyteckich, a także w późniejszej pracy zawodowej, bardziej interesuje się dziedziną kreatywną niż inżynierską. Zdobywa doświadczenie jako asystent scenografa w Operze Narodowej w Warszawie, współpracuje z audiowizualnymi studiami jako swego rodzaju jednostka wielozadaniowa ( grafika, muzyka, foto / video ). Kilka lat prowadzi własne kreatywne studio.

Doświadczenie Jurka obejmuje również około trzyletnią kreację przestrzeni w środowisku wielokulturowym w ZEA. Wśród jego prac można znaleźć projekty wystaw muzealnych, wnętrza komercyjne czy aranżacje scen do wydarzeń i różne projekty dla odbiorców prywatnych.

Obecnie.

Jego twórczość artystyczna skupia się na projektach muzycznych i związanych formą filmową. Dodatkowo, w ramach autorskiej oferty wykonuje fotografię reportażową czy udziela konsultacji dotyczących projektowania różnych przestrzeni.

Oficjalna strona: www.jurekjagoda.com

 logo

KONTAKT | O STRONIE
MUZYKA | FOTO - VIDEO | DESIGN